Mart 7, 2021

20 ADIMDA EVDE ZAYIFLAMA

20 Adımda Evde Zayıflama Yöntemleri . Çeşitlendirmeyi Azaltın Detoks Suyu Hazırlayın Düzenli Uyku İlham Alın Atıştırmalıklar Yeşil Çay İçin Müzik Zevkinizi Geliştirin Karanlıkta Yemeyin Erkenden Uyuyun Abur Cubur Tüketmeyin Baharat Kullanın Kahvaltı Önemli Yürüyüş Yapın.

 20 bilimsel teknikle kg verin! İşte, zayıflama yöntemleri… Bilimsel olarak ispatlanmış 20 yöntemle kısa sürede kg verebilirsiniz. Bu zayıflama yöntemleriyle doğru bilindik yanlışları rafa kaldırmanın tam zamanı! Uzun vakitler süren rejim uygulamaları ve kabarık fiyatlı salonlarını bir kenara bırakın ve bu 20 zayıflama yöntemine kulak verin. Bu 20 teknik yardımıyla hem kg verecek üstelik sıhhatli yaşamın tadına varacaksınız. Uzun uzadıya giden reçeteler, detokslar ve son günlerde moda olan ameliyatlar yerine ağrısız, ağrısız, moral sorunu olmadan uygulayacağınız bu yöntemler sanıldığından çok daha kolay… İşte, kolaylıkla nizi sağlayacak 20 bilimsel zayıflama tekniği;

 1. Bol bol su amacıyla! İçme suyu, metabolizma süratini 1-1,5 saatlik bir sürede yüzde 24-30 oranında artırır. Bu dahi daha çok kalori demektir.

 2. Sabahları kesinlikle asgari bir yumurta yiyin! Düşük yağ oranı ve yüksek protein kıymetli yumurta bilhassa büyük açlıkla uyandığımız sabah saatlerinde en mühim başlangıçtır. Haşlanmış yahut az yağlı bir omlet çok vakit aç olmama sağlar ve daah ileri öğünlerde az yemenizi sağlar. Vereceğiniz kiloya göre yumurtayı 2’ye üstelik 3’e çıkarabilirsiniz.

 3. Kahve amacıyla! Kahve etrafında ansızın çok münakaşa olmuştur, fakat bol miktarda antioksidan içeren kahve bunun yanı sıra dahi metabolizmayı çalıştırır. Araştırmalar, kahvedeki kafeinin metabolizmayı% 3-11 artırabileceğini, ayrıyeten yağ yakmayı % 10-29 artırabileceğini göstermiştir. Ancak bu kahve Türk kahvesi ve süzgeç kahve gibi sıhhatli kahveler olmak mecburiyetinde. Unutmayalım ki piyasada çokça tüketilen instant kahveler katkı maddesi kaynağıdır.

 4. Günde asgari bir bardak yeşil çay amacıyla! Yeşil çay, yağ yakmayı çoğaltmak amacıyla kafeinle birlikte çalıştığı düşünülen kuvvetli antioksidanlarla yüklüdür. En kuvvetli metabolizma çalıştırıcılardan yeşil çayın yağ yakma şöhreti dahi çok uzun vakte dayanıyor…

5. Yemekleri hindistancevizi yağıyla pişirin. Araştırmalar neticesi; orta zincir trigliseritler yönünden varlıklı olan hindistancevizi yağının, günde 120 kalori ila metabolik sürati büyük oranda artırdığı ve bu sırada günlük kalori alımını 256 kalori kadar azalttığı kanıtlanmıştır.

6. Şekerle vedalaşın… Özellikle çaya, kahveye eklenen şekerden bir an önce vazgeçmeniz gerekiyor. En tatlı zehir denilen şeker yüksek früktozlu mısır şurubu ile birlikte, obezite, tip 2 şeker, kalp hastalığı ve daha fazlasına çağrı çıkarır.

 7. Rafine karbonhidratlardan ırak durun! Bu demek oluyor ki işlenmiş unlu mamullerle arayı açmanın zamanı geldi. Ekmek, kek, kurabiye ve türevi tüm işlenmiş besinler içerisinde tespit edilen şekerle birlikte, kan şekerini fırlatıcı özelliği ile ansızın açlıklara niçin olur. Mesela kahvaltı ve başka öğünlerde doymak isteğiyle yenen ekmek size 1-2 saatte kalmak açlık sinyallerini verir.

 8. Bir Yiyecek Günlüğü Tutun Kilo verme üstüne uygulanan çalışmalar; porsiyon denetimi ve kalori sayma ile birlikte, tam manasıyla ne yediğinizi kaydettiğiniz bir besin günlüğü tutmanın kg verme başarılı olmasını çoğalttığı neticesine varmıştır.

 9. Aniden açlık hissettiğiniz anlar amacıyla elinizin altında sıhhatli atıştırmalıklar olsun. Aç olduğunuzda sizi tatmin edecek ilk şey amacıyla biçare kalabilirsiniz. Genellikle bu, işlenmiş atıştırmalıklar gibi sıhhatsiz bir opsiyon olur. Boş kalorileri tüketmeyi önlemek amacıyla sadece sıhhatli besinleri hazırda tutmayı tecrübe edinin. Bütün meyveler, az fındık, ham sebzeler ve yoğurt düşünülmesi gereken en iyi seçeneklerdir.

10. Acı biber yiyin! Acıya sağlam olanlar amacıyla olan bu teklif metabolizmayı çoğaltmak amacıyladır. Şöyle ki al ıstırap biber metabolizmayı en çok artıran besinlerin başında gelir. Bunun amacıyla her yemeğinize al ıstırap biber ekebilir ve istek ettiğiniz kadar ıstırap biberi yiyerek kg kaybedebilirsiniz.

11. Kardiyo egzersizleri yapın. Aerobik ve kardiyo egzersizleri uygulamak hem fiziki üstelik zihinsel iyilik halinizi pekiştirirken bunun yanı sıra kısa sürede kg yakmanızı sağlar. En zor eriyen yağ olan göbek yağı amacıyla kardiyo ve çevresel egzersizler elzemdir.

12. Bölgesel beden egzersizleri yapın. Diyet yapmakta büyük bir dezavantaj kas kayıbı ve metabolizmanın azalmasıdır. Bunu önlemek amacıyla daha yüksek bir metabolizma ila irtibatlı olan ağırlıkları kaldırmayı ve kas kütlesi kaybını önlemeyi tecrübe edinin.

 13. Haftada asgari 3 gün et yiyin. Kırmızı ve ak et değişmez et kullanımı hem aç olmama verecek üstelik protein kas kaybını takviye edecektir. Yanında kesinlikle salata tükettiğiniz et bedenin kas yapısının korunmasına yardım eder.

 14. İçeriği su yoğunluklu olan yeşillik ve meyveleri çokça tüketin . Çoğu yeşillik ve meyve su dolu ve daha düşük enerji yoğunluğu olan gıdalardır, bu dahi besinlerin gramı başına daha düşük enerji sağladığı amacıyla çok çok kaloriyi tüketmeden daha çok yemenizi sağlar. Bunlar salatalık, kabak, şeftali, karpuz gibi meyve ve sebzelerdir. Araştırmalar, onları tertipli olarak yiyen bireylerin dahi daha düşük kg alımına eğilimli olduğunu göstermiştir.

15. Her lokmayı çok vakit çiğneyin! Beyne aç olmama duygusunun yemek yendikten 20 dakika sonra geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu demek oluyor ki lokmaları çok vakit çiğnemek aç olmama hissiyle paralel olarak yemeğinizin biter ve açlık hormonu salınımının süresinin uzatılır.

16. Uykunuzu iyi alın! Araştırmalar kötü uykunun obeziteye kurban gitmenin en büyük faktörlerinden biri olduğunu işaret ediyor. Bu, çocuklar arasında yüzde 89’luk bir artım ve yetişkinlerde yüzde 55’lik orandadır. Kaliteli bir uyku; (uyku sırasında yağ yakıldığına göre) yağ yakım süresinin dahi uzaması demektir.

17. Yemeklere bağımlı olmayın! Bağımlılık, açılmış nedenlerle toplumumuzda ağır bir kelime gibi gözüküyor, fakat bu hususta sıhhat sorunlarınızı hafife almayın. Zihninizi arkada burakan bir beslenme arzunuz varsa, kontrolünüz dışında beslenme ve eğlencenin ötesinde çok çok yemek yiyorsanız, o vakit bir besin bağımlısı olabilirsiniz. Bir 2014 çalışması, insanların yüzde 19,9’unun besin bağımlılığına sahip olduğunu meydana koymuştur.

18. Daha çok protein tüketin. Protein seviyesi yüksek bir diyetin tüketilmesi, tokluğu arttırırken metabolik sürati günde 80 ila 100 oranında çoğalttığı ve günde 441 daha düşük kalori alındığını meydana koymuştur. Özellikle peynir ve yoğurt çok vakit doymuş tutan ve yağ eritmeye yardımcı birer protein kaynağıdır.

19. Şekerli içecekleri ağzınıza sürmeyin! Kola, gazoz, meyveli soda, meyve suyu ve nicesi yaz günlerinde serinlemek uğruna bedene şeker depoladığımız zehir kaynaklarıdır. Bunlardan ve rejim olanları dâhil hepsinden ırak kalmadıkça kg vermek hayal olur.

20. Karmakarışık reçetelerden ırak durun. Bu demek oluyor ki ara öğünler ve ara öğünleri tür tür besinden meydana gelen rejim listelerini uygulamayın. Hatta ara sıra bir öğünde iki besinden çoğunu tüketmeyin.